drMJaworowskaWe współczesnym świecie wymagania społeczeństwa rosną. Żyjemy dłużej i intensywniej. Chcemy być zdrowi i aktywni. Niestety rośnie również odsetek nadwagi i otyłości. Część z nas nigdy nie wykształciła nawyku codziennej aktywności fizycznej. Część ćwiczy całe życie. Jeszcze inni rozpoczynają swoją przygodę ze sportem w wieku dorosłym, a nawet dojrzałym. Pojawia się chęć przebiegnięcia półmaratonu, maratonu czy zmierzenia się z triathlonem. Każda z tych grup na pewnym etapie będzie borykała się z chorobami przeciążeniowymi narządu ruchu. Przyczynami mogą być: zbyt duża masa ciała, zbyt duże obciążenia treningowe, nieprawidłowa technika wykonywanych ćwiczeń czy w końcu urazy. Gdy pada diagnoza i zalecenie lekarza „zaprzestać treningów” każdy sportowiec czuje wewnętrzny sprzeciw. I właśnie w tym miejscu, obok prawidłowo prowadzonej rehabilitacji przychodzi z pomocą ortopedia regeneracyjna.

Czym jest ortopedia regeneracyjna

Ortopedia jak każda dziedzina medycyny ciągle się rozwija, poszukuje nowych metod leczenia. W ostatnich latach coraz większe zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu znajduje autologiczne osocze bogatopłytkowe (PRP). Jak sama nazwa wskazuje jest to wyizolowana część naszej własnej krwi. Poprzez proces odwirowania uzyskujemy koncentrat płytek krwi i czynniki wzrostu niezbędne podczas regeneracji uszkodzonych tkanek.

PRP przyspiesza gojenie

Osocze bogatopłytkowe (PRP) przyspiesza gojenie ścięgien po urazach, ale pomaga także w przebiegu przewlekłego zapalenia. Wspomaga gojenie chrząstki w chorobie zwyrodnieniowej. W ortopedii ma udowodnioną skuteczność w leczeniu tendinopatii, uszkodzeń mięśni, zaburzeń zrostu kostnego i wiele obiecujących wyników zastosowania również w chorobie zwyrodnieniowej stawów.  W JOPA Clinic stosuje się iniekcje osocza bogatopłytkowego (PRP) w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, łokcia tenisisty i golfisty, entezopatii rozcięgna podeszwowego, przewlekłego zapalenia ścięgna Achillesa, wspomagająco po urazach i operacjach, po naderwaniu przyczepów więzadeł i ścięgien, uszkodzeniach chrząstki stawowej, łąkotek, więzadeł krzyżowych, stożka rotatorów.

Nie dla każdego

Zabieg z wykorzystaniem PRP przeciwwskazany jest w przypadku aktywnego zakażenia, chorób nowotworowych, autoimmunologicznych, w okresie ciąży i karmienia piersią. Wszelkich szczegółowych informacji udzielamy podczas wizyty kwalifikacyjnej w JOPA Clinic.

Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.