Chirurgia ogólna odnosi się do ogólnych zasad gojenia ran, przetaczania krwi, żywienia, regulacji gospodarki elektrolitowej organizmu, postępowania przed- i pooperacyjnego, zasad doraźnej pomocy w stanach zagrożenia życia i ogólnych zasad techniki operacyjnej. Chirurgia laparoskopowa, zwana także chirurgią minimalnie inwazyjną, polega na wykonywaniu operacji i zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przeprowadza się je przy użyciu kamery video i specjalnych, cienkich narzędzi, które wprowadza się do wnętrza jamy ustnej poprzez niewielkie 1-2 cm nacięcie. Operacje przeprowadzane dzięki wykorzystaniu kamery dają niezwykle precyzyjny obraz wnętrza jamy ustnej, zaś samo urządzenie, traktowane jako oko chirurga, pozwala na dostrzeżenie niezwykle małych elementów. Najpopularniejsze operacje chirurgiczne przeprowadzane obecnie z wykorzystaniem laparoskopu to:

  • laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego (cholecystektomia laparoskopowa);
  • leczenie chirurgiczne choroby refluksowej przełyku i przepuklin rozworu przełykowego
  • operacje żołądka, jelita cienkiego i jelita grubego;
  • leczenie przepuklin pachwinowych;
  • usuwanie blizn pooperacyjnych.

Diagnostyka chorób chirurgicznych to głównie badanie USG, badania endoskopwe (gastroskopia, rektoskopia i kolonoskopia) oraz badania obrazowe (głownie tomografia komputerowa). JOPA Clinic dysponuje nowoczesnymi aparatami ultrasonograficznymi oraz zapewnia badania obrazowe (MRI. TK) korzystając z oferty partnera Spółki „Tomograf” mieszczącej się przy ul.Batorego 17/19 w Toruniu (na terenie Szpitala Miejskiego).

W naszej klinice pacjentami z problemami z zakresu chirurgii zajmują się lekarze Marek Załucki oraz Łukasz Brycht.

Dla pacjentów poszukujących powrotu do sprawności po zabiegach chirurgicznych mamy bogatą ofertę rehabilitacyjną. Proces terapii rozpoczynamy od delikatnych mobilizacji tkanek miękkich. Są to specjalistyczne chwyty i ruchy tkanek, które wpływają na ich prawidłowe ślizgi jak i ich ułożenie. Specjalistyczne ćwiczenia utrwalają proces powrotu do sprawności. Następnie pracujemy na bliźnie dzięki działaniom manualnym, jak i również fizykalnym. Na każdym etapie fizjoterapia jest dostosowana do możliwości pacjenta. Kompleksowość jak i indywidualne podejście  do pacjenta jest dla nas kluczowym kryterium.

Lekarze (chirurgia)

Łukasz Brycht
lukasz brycht

Chirurg

Lekarz chirurg, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalizujący się w chirurgii onkologicznej. W trakcie specjalizacji odbył wiele staży w krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgicznych, obecnie asystent w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń Szpitala Miejskiego w Toruniu.

czytaj więcej

dr n.med. Marek Załucki
marek zalucki

Chirurg

Lekarz chirurg z drugim stopniem specjalizacji, dr nauk medycznych, swe bogate doświadczenie zebrał w szpitalach i klinikach Bydgoszczy, Torunia, przeprowadził kilka tysięcy operacji laparoskopowych, zajmuje się także proktologią i kolonoskopią.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.