JOPA clinic swoją skuteczną działalność medyczną opiera na doskonale wykształconych i doświadczonych specjalistach różnych dziedzin oraz oddanych swej pracy i życzliwych pracowników personelu pomocniczego. Dyrektorem medycznym kliniki jest Michał Worek.

Lekarze

Pełen skład kadry lekarskiej JOPA Clinic poniżej:
Łukasz Brycht
lukasz brycht

Chirurg

Lekarz chirurg, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalizujący się w chirurgii onkologicznej. W trakcie specjalizacji odbył wiele staży w krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgicznych, obecnie asystent w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń Szpitala Miejskiego w Toruniu. Współpracuje z Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika z Katedrą Immunologii w zakresie badań układu immunologicznego pacjentów leczonych z powodu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego.

Robert Bylinka
robert bylinka1

Neurochirurg

Lekarz specjalista neurochirurg. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne ukończył w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Usprawniania Leczniczego SU nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy, pracuje w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu. Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szeregu szkoleń i konferencji o tematyce neurochirurgicznej, neuroortopedycznej oraz leczenia bólu.

Wolne chwile spędza na bieganiu i eksperymentach kulinarnych, słucha muzyki elektronicznej i zaczytuje się w literaturze science-fiction.

Radosław Fajdek
radoslaw fajdek

Chirurg naczyniowy

Lekarz specjalista chirurgii naczyniowej, chirurg ogólny, urodzony w 1982 r. w Olsztynie, absolwent gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojej edukacji medycznej kierował się w stronę specjalizacji zabiegowych. Zainteresowania te przełożyły się w jego życiu zawodowym na uzyskaniu specjalizacji z chirurgii ogólnej oraz otwarciu studiów specjalizacyjnych z chirurgii naczyniowej. Od 2007r. nieprzerwanie aktywny zawodowo, swoim pacjentom pomaga jak najpełniej czerpać z życia.

Angelika Golińska
angelika golinska

Neurolog

Lekarz neurolog z doświadczeniem zdobytym na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów mózgu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, obecnie pracująca na Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego w Toruniu. Diagnozuje i leczy schorzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Szczególnie interesuje się bólami i zawrotami głowy, zespołami bólowymi kręgosłupa, polineuropatiami, chorobami naczyniowymi mózgu, padaczką i chorobą Parkinsona. Przeszła szereg szkoleń i otrzymała certyfikat w zakresie leczenia migreny iniekcjami toksyną botulinową (Chronic Migraine Expert Meeting). Odbyła szkolenia w zakresie leczenia spastyki kończyny górnej i dolnej iniekcjami toksyną botulinową. Obecnie prowadzi program lekowy leczenia spastyczności kończyny górnej u osób po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu. Bierze aktywny udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Michał Jałoszewski
michal_jaloszewski

Ortopeda dziecięcy

Lekarz ortopeda, specjalizujący się w ortopedii dziecięcej. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Ortopedii Dziecięcej PAM w Szczecinie, Klinice Ortopedii UM w Poznaniu oraz Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym LORO w Świebodzinie. Jego największą pasją zawodową jest leczenie chorób kręgosłupa dzieci i młodzieży. W latach 2017-2019 pracował w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Toruniu, gdzie zapoczątkował leczenie operacyjne skolioz dziecięcych wg standardów światowych. Praca z dziećmi jest dla niego wyzwaniem, a jednocześnie przyjemnością.
W życiu prywatnym jest entuzjastą weganizmu, pasjonuje się triathlonem, lubi dobrą muzykę oraz skandynawskie kryminały.

Małgorzata Jaworowska
malgorzata jaworowska

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Pracowała w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, a także w Oddziale Urazowo- Ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Obecnie pracuje w Oddziale Urazowo – Ortopedycznym Zespolonego Szpitala Specjalistycznego dla dzieci i dorosłych w Toruniu. Od 2009 roku związana także z Kliniką Uzdrowiskową "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Specjalizuje się w chirurgii stopy i ręki, endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego, operacyjnym leczeniu złamań i innych urazów narządu ruchu. Wykonuje również artroskopię stawu kolanowego. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą.

W wolnym czasie lubi uprawiać sport. Posiada stopień 3Dan w karate Shotokan. Trenuje crossfit. Tańczy salsę. Gra na pianinie. Lubi odpoczynek nad polskim morzem..

Anna Sulencka-Gbiorczyk
anna sulencka gbiorczyk

Reumatolog Internista

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela. Obecnie pracuje w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu na Oddziale Reumatologicznym. Każdą wolną chwilę spędza ze swoją córką Julką. Wieczorami oddaje się pasji czytania  książek podróżniczych i kryminałów. Lubi pływać, a w okresie zimowym jeździć na nartach. Wielbicielka kotów.

Krzysztof Tura
krzysztof tura

Ortopeda Chirurg

Lekarz ortopeda i chirurg. Od 17 lat prowadzi Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. W ortopedii zajmuje się głównie endoprotezoplastyką pierwotną i rewizyjną dużych stawów oraz leczeniem skutków poważnych urazów narządu ruchu. Pasjonat narciarstwa , żeglarstwa i dobrej książki. Słucha prawdziwego, ciężkiego rocka.

Marcin Wierciński
marcin wiercinski

Neurochirurg

Lekarz specjalista neurochirurg, dr nauk medycznych. Ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy oraz na Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera w Toruniu. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa (dyskopatie, kręgozmyki, złamania). Wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą. W wolnym czasie żegluje, jeździ na nartach i podróżuje.

Michał Worek
michal worek

Ortopeda

Lekarz ortopeda, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, z doświadczeniem specjalizacyjnym w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdobytym m.in. w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im Rydygiera w Toruniu.

Jego głównym obszarem zainteresowań jest medycyna sportowa oraz medycyna regeneracyjna. Od początku specjalizacji konsekwentnie rozwija swoje umiejętności w zakresie małoinwazyjnej chirurgii endoskopowej stawów. Przeszedł szereg szkoleń specjalistycznych w najlepszych ośrodkach w kraju i zagranicą, m.in. z zakresu USG,  leczenia artroskopowego urazów sportowych i leczenia rekonstrukcyjnego. Pod patronatem międzynarodowej organizacji AO Trauma- poszerzał swoją wiedzę z zakresu ortopedii urazowej.

Jest pionierem w regionie kujawsko-pomorskim małoinwazyjnego i artroskopowego leczenia wczesnych zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej z użyciem skafoldów (kolagenowa membrana sprzyjająca regeneracji chrząstki stawowej). Liczne kursy i sympozja pozwalają mu wdrażać innowacyjne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej i więzadłowych stawów.

W wolnych chwilach trenuje boks i crossfit, ma dwa psy i wiecznie naprawia swoje Subaru.

dr n.med. Marek Załucki
marek zalucki

Chirurg

Lekarz chirurg z drugim stopniem specjalizacji, dr nauk medycznych, swe bogate doświadczenie zebrał w szpitalach i klinikach Bydgoszczy, Torunia,  przeprowadził kilka tysięcy operacji laparoskopowych, zajmuje się także proktologią i kolonoskopią. Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska medycznego, uczestnicząc w licznych konferencjach i doskonaląc swe umiejętności na kursach i szkoleniach, jest autorem kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej. Uprawia narciarstwo i siatkówkę, lubi grac w brydża i jeździć rowerem, słucha jazzu i czyta współczesną prozę.

Tomasz Mas
tomasz mas1

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego im. Rydygiera w Toruniu. Specjalizuje się w ultrasonograficznym obrazowaniu narządu ruchu, zajmuje się artroskopią i endoprotezoplastyką stawów, leczy urazy dorosłych i dzieci. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą. Odbył kursy z zakresu obrazowej diagnostyki chorób narządu ruchu, jest absolwentem Roztoczańskej Szkoły Ultrasonografii, Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej, oraz szkoleń „USG Trener”. W wolnym czasie pływa i uprawia turystykę rowerową angażując w nią całą swoją rodzinę.

Jakub Bojańczyk
jakub bojanczyk

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie zdobywa pracując w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego im. Rydygiera w Toruniu. Interesuje się głównie schorzeniami w obrębie stawu ramiennego oraz barku, chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych i biodrowych oraz leczeniem urazów narządu ruchu. Wiedzę i umiejętności poszerza, uczestnicząc w konferencjach oraz w szkoleniach w kraju i za granicą. W wolnych chwilach uprawia strzelectwo sportowe, lubi odprężyć się przy dobrej książce lub filmie.

Karolina Zacharewicz-Talarek
karolina_zacharewicz-talarek

Neurolog

Lekarz neurolog, certyfikowany w zakresie badań EMG. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, od początku swojej pracy związana z neurologią - przez 12 lat pracowała na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu w Toruniu. Zdobyte tu doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń neurologicznych, a także szkolenia i kursy z zakresu elektromiografii i neurografii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, ukierunkowały jej drogę zawodową w stronę wykonywania specjalistycznych badań EMG. Badania te pomagają w diagnozowaniu schorzeń nerwów obwodowych i mięśni. Są często zlecane przez lekarzy innych (oprócz neurologii) specjalizacji: ortopedów, reumatologów, czy lekarzy rehabilitacji medycznej. Brała udział w tworzeniu Pracowni EMG Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, a w 2015 roku zdobyła jako jedyny lekarz z Torunia certyfikat Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej potwierdzający pełne kompetencje do wykonywania badań EMG. Więcej o badaniach EMG tutaj >>>. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, interesuje się fotografią.

Maciej Paszke
maciej paszke

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od stażu podyplomowego związany z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Toruniu. Pracuje na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym urazów i ich następstw w obrębie narządu ruchu. Wykonuje zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki stawów, artroskopii stawu kolanowego, chirurgii stopy, w tym korekcji palucha koślawego. Wiedzę poszerza na kursach i konferencjach. Interesuje się medycyną sportową, leczeniem i rehabilitacją urazów sportowych ponieważ sam jest miłośnikiem sportu - od wycieczek rowerowych z rodziną, przez biegi uliczne i kolarstwo szosowe, aż po triathlony i biegi górskie. Uprawiał też piłkę nożną i siatkówkę. Każdą wolną chwilę stara się spędzić aktywnie. Uwielbia podróże, zarówno bliskie jak i dalekie.

Emilia Piątkowska
Emilia Piątkowska

Radiolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, gdzie zajmuje się m.in. diagnostyką chorób nowotworowych i stanów nagłych oraz diagnostyką chorób przewlekłych i ich powikłań. Ze szczególnym zainteresowaniem poszerza wiedzę w temacie wszystkich metod diagnostycznych chorób piersi. Lekarz, który po badaniu USG wskaże dalsze kroki w procesie diagnostyczno-leczniczym.

Prywatnie mama radosnej, energicznej dziewczynki. W nielicznych wolnych chwilach zgłębia tajniki nowoczesnej architektury.

Anna Mróz
Anna Mróz

Radiolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, na oddziale radiologii, gdzie zdobywa wiedzę w zakresie m.in. diagnostyki i różnicowania chorób nowotworowych oraz ich powikłań, szeregu chorób przewlekłych, a także leczenia pacjentów w stanach nagłych. W przyszłości pragnie zająć się przede wszystkim diagnostyką chorób piersi.

Czas wolny lubi spędzać aktywnie, uprawiając kolarstwo, pływanie i hiking. Ponadto lubi podróżować. W przeszłości zawodowo związana z tancem towarzyskim, zarówno jako tancerka jak i instruktorka. .

Zbigniew Cukras
Zbigniew Cukras

Ortopeda dziecięcy

Dr n. medycznych, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu u dzieci. Od 15 lat pracuje jako ortopeda dziecięcy w Klinice Ortopedii i Traumatologii z Pododdziałem Chirurgii Ręki dla Dzieci Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem patologii narządu ruchu u dzieci, w tym wadami wrodzonymi i rozwojowymi (wady stóp, rąk, dysplazja stawów biodrowych, zaburzenia osi kończyn), traumatologią sportową dzieci i młodzieży (artroskopia kolana, barku, stawu skokowego, biodra, rekonstrukcje więzadeł), mózgowym porażeniem dziecięcym (toksyna botulinowa, leczenie operacyjne).

Posiada doświadczenie w pracy ze sportowcami (ukończył podyplomowe studia doktoranckie w Zakładzie Medycyny Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekował się Kadrą Olimpijską Polski w Zapasach). Odbył szereg kursów z zakresu diagnostyki USG narządu ruchu, w tym kurs USG stawów biodrowych u prof. Grafa (twórcy metody badania bioder u dzieci pod kątem dysplazji). Prywatnie uwielbia jazdę na rowerze MTB w każdych warunkach i o każdej porze roku. Ponadto pasjonuje się światem podwodnym. Chętnie uprawia sporty wodne i zaciekle rywalizuje z kolegami w tenisa ziemnego.

Michał Sabramowicz
Michał Sabramowicz

Neurochirurg

Michał Sabramowicz – lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób układu nerwowego oraz kręgosłupa. Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa AO Spine. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych kursach i sympozjach krajowych i zagranicznych. W latach 2017-2021 wykładał w Katedrze Anatomii Prawidłowej CM UMK w Bydgoszczy.
Wolny czas spędza aktywnie na bieganiu, nurkowaniu, ćwiczeniu na siłowni bądź odprężając się przy literaturze fantasy.

Agata Deja-Koronowska
Agata Deja-Koronowska

Lekarz rehabilitacji

Dr n. medycznych, specjalista rehabilitacji medycznej. Pani doktor pełni funkcję ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie. Jest założycielką SPINE – Centrum Rehabilitacji i Leczenia Kręgosłupa w Gdańsku. Pomaga pacjentom z wszystkimi wskazaniami do rehabilitacji medycznej z wyjątkiem rehabilitacji kardiologicznej. Diagnozuje, kieruje na odpowiednie badania i konsultacje lekarskie, ustala plan rehabilitacji i zleca niezbędne aparaty ortopedyczne. Zajmuje się dziećmi i dorosłymi do 30 r.ż. z różnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Największe doświadczenie zdobyła w leczeniu skolioz i bólów kręgosłupa, wad postawy, wad klatki piersiowej, bólów, zapaleń i deformacji stawów, zaburzeń ruchowych u dzieci (niedowłady, zaburzenia napięcia mięśniowego, koordynacji, zaburzenia chodu), schorzeń genetycznie uwarunkowanych oraz nieprawidłowego rozwoju niemowląt, stanów po urazach układu ruchu (w tym ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego). Wykonuje badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego.

Prowadziła zajęcia ze studentami medycyny i fizjoterapii oraz badania naukowe. Uczestniczyła w szeregu polskich i międzynarodowych kongresów medycznych oraz kursów i staży z zakresu leczenia kręgosłupa, stawów oraz chorób neurologicznych między innymi: leczenia kręgosłupa u prof. Stefano Negrini w ISICO (Italian Scientific Spine Institute) w Mediolanie i Amsterdam University Medical Center) Terapia dzieci z mózgowym porażeniem u prof. Julesa Bechera w Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center).

Jagoda Gręźlikowska
jagoda grezlikowska

Psycholog sportu

Psycholog sportu, terapeutka TSR, trener TUS, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz warszawskim AWF, pracujący z biofeedbackiem, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii sportu na warszawskim AWF oraz rocznej szkoły trenerskiej, współautorka projektu „Mental Calendar”, uczestnik i prelegent konferencji naukowych, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w stałej współpracy z superwizorem, absolwentka psychologii klinicznej na USWPS w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, w sportach zespołowych, drużynowych, a także indywidualnych. Prowadzi spotkania grupowe oraz indywidualne z rodzicami, trenerami, a także zawodnikami takich dyscyplin jak min. piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, sztuki walki, szermierka czy taniec wyczynowy. Pracuje także z muzykami, aktorami oraz osobami ze świata biznesu. Na swym koncie ma również wiele godzin warsztatów o różnorodnej tematyce psychologicznej. Prowadziła zajęcia między innymi w Polish Soccer Skills, Legia Warszawa Tenis, Akademia Ferajna, Energa Manekin Toruń oraz Karate Shotokan Kiritsu.

Obecnie współpracuje ze sportowcami korzystającymi z oferty JOPA Clinic w Toruniu. Więcej psychologia sportu

 


Fizjoterapeuci

Procesem powrotu do sprawności po okresie leczenia zajmują się certyfikowani fizjoterapeuci z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, ze specjalizacjami:
Monika Bielicka-Dąbrowska
monika bielicka

Fizjoterapeutka

Koordynator ds. Fizjoterapii, fizjoterapeutka, absolwentka UMK w Toruniu CM w Bydgoszczy, uczestniczka wielu kursów i szkoleń rehabilitacyjnych. Zajmuje się głównie terapią w chorobach kręgosłupa  (stany po zabiegach operacyjnych, dyskopatie), stawu kolanowego, ręki, stawu skokowego.

Michał Paśniewski
michal pasniewski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK Toruń, specjalizuje się w terapii manualnej i leczeniu manualnym różnych schorzeń pacjentów. Ma dużą wiedzę w tym zakresie zdobytą na wielu kursach i szkoleniach, u wykładowców o międzynarodowej randze. Pracował z osobami o różnych możliwościach ruchowych, od osób niepełnosprawnych po osoby zawodowo uprawiające sport. Prywatnie jest pasjonatem wszystkiego, co jest związane z aktywnością ruchową.

Natalia Więckowska
natalia wieckowska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, trener personalny i trener przygotowania motorycznego. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz AWF Poznań ze specjalizacją "Fizjoterapia w sporcie". Doświadczenie zbierała od najmłodszych lat trenując akrobatykę sportową, a następnie lekkoatletykę. W pracy z pacjentami skupia się na prewencji urazów, treningu funkcjonalnym i medycznym, oraz jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności fizycznej po kontuzjach, wykorzystując techniki m. in. terapii manualnej wg standardów IFOMPT, FDM i igłoterapii.

Swoje umiejętności szybkiego stawiania na nogi po urazach narządu ruchu oraz prowadzenia treningów funkcjonalnych i motorycznych doskonali współpracując z jednym z toruńskich klubów piłkarskich.

W podejściu do pacjenta oprócz wyeliminowania istniejącego problemu, zawsze stara się wprowadzać elementy prewencji przed kolejnymi urazami. Pomaga również w osiąganiu jak najlepszych wyników w treningu sportowym.

Cezary Górski
cezary gorski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz AWF. Jego celem, poprzez wykorzystanie złożonej diagnostyki funkcjonalnej, jest zlokalizowanie pierwotnej przyczyny dolegliwości. Całościowe spojrzenie i pracę z pacjentem umożliwia mu zarówno ugruntowana wiedza z zakresu anatomii oraz biomechaniki człowieka. Wykorzystuje wielu metod terapeutycznych, m.in. Kinetic Control, PNF, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe czy terapię manualną.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami z urazami i zespołami bólowymi wszystkich odcinków kręgosłupa oraz stawów obwodowych (zwłaszcza kolanowego, biodrowego i barkowego). Cechuje go świetny kontakt z pacjentami. Uważa, że kluczowe w terapii jest dobre poznanie całego obrazu człowieka, jego nawyków, możliwości czy motywacji. Ciągle dąży do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Poza pracą oddaje się rodzinie, ale pasjonuje się także nurkowaniem oraz astronomią.

Natalia Wilczyńska
Natalia Wilczyńska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu. Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową. Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania. W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej oraz kinesiotaping. Nieustannie poszerza swoją wiedzę regularnie uczestnicząc w szkoleniach fizjoterapeutycznych, również tych z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej. Jej pasją jest sport, dlatego też ukończyła kurs trenera personalnego. Obecnie specjalizuje się w treningu kobiet w każdym wieku i na każdym etapie swojego życia, również w okresie okołoporodowym chętnie promując istotę aktywności fizycznej w ciąży oraz jej rolę w powrocie do formy po porodzie.
W wolnych chwilach dba o swoją sprawność trenując siłowo i uprawiając jogę. Z zainteresowaniem ogląda mecze żużlowe. Wielką przyjemność sprawia jej też spędzanie czasu z przyjaciółmi, a na koniec dnia serial z filiżanką zielonej herbaty w dłoni.

Agata Stankiewicz
Agata Stankiewicz

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka AWFiS w Gdańsku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją uwagę poświęca głównie fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Doświadczenie w pracy ze sportowcami zdobywała pracując w klubie ekstraklasy koszykarek „Energa Toruń”. W pracy z pacjentem wykorzystuje techniki terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej, pinoterapii oraz suchego igłowania. Dodatkowo skupia się na treningu funkcjonalnym by przywrócić sprawność pacjentom po zabiegach chirurgicznych czy urazach. Od najmłodszych lat uprawia sport: trenowała jeździectwo i siatkówkę, z którą związana jest do dziś. Największą frajdę w czasie wolnym sprawia jej obcowanie z końmi oraz oglądanie seriali kryminalnych.

Patrycja Mańczyk
Patrycja Mańczyk

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia. Ukończyła również kurs trenera personalnego. W pracy z pacjentami wykorzystuje przede wszystkim techniki mięśniowo-powięziowe. Wykonuje również igłoterapię. Nieustannie poszerza swoją wiedzę regularnie uczestnicząc w szkoleniach fizjoterapeutycznych. Spełnia się przede wszystkim pomagając pacjentom ortopedycznym. Wykonuje również masaż leczniczy, także masaż głowy i szyi Kobido. Współpracuje z jednym z toruńskich młodzieżowych klubów piłkarskich. Lubi spędzać czas aktywnie np. jeżdżąc na rowerze, biegając, pływając.

Paulina Karpińska
Paulina Karpińska

Fizjoterapeutka

Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych. W swojej pracy stosuje terapię manualną Kaltenborn-Evjenth Concept. Wspomaga się również technikami mięśniowo-powięziowymi. Stawia na ciągły rozwój uczestnicząc w licznych kursach fizjoterapeutycznych. Kieruje się dewizą- „człowiek stworzony jest do ruchu”, dlatego w swojej pracy podkreśla rolę aktywności fizycznej. Czas wolny poświęca na treningi siłowe i aktywny odpoczynek na powietrzu. Lubi słuchać podcastów kryminalnych i ogląda horrory, nie straszne jej survivale.

Michał Masternak
Michał Masternak

Fizjoterapeuta Trener przygotowania motorycznego

Fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego. Ukończył studia na Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Uczestniczył w wielu szkoleniach m.in. z zakresu diagnostyki funkcjonalnej i treningu siłowego i motorycznego. W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii manualnej, masażu leczniczego oraz kinesiotapingu dążąc do łączenia ich z treningiem medycznym. Szczególną uwagę przywiązuje do zebrania szczegółowych informacji dotyczących stanu zdrowia, nawyków i stylu życia pacjenta, co ma przełożenie na dobór skutecznej formy postępowania fizjoterapeutycznego.
Współpracuje z 3-ligową toruńską drużyną siatkarek. Od 2023 roku jest trenerem przygotowania motorycznego w drużynie ekstraklasy siatkówki kobiet. Prywatnie miłośnik weekendowych podróży oraz muzyki.

Mateusz Gręźlikowski
mateusz_grezlikowski

Trener przygotowania motorycznego, masażysta

Trener Personalny, trener medyczny, trener Runmageddon, instruktor gimnastyki korekcyjnej, Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W swojej wieloletniej karierze trenera skupia się na poprawie sprawności fizycznej podopiecznych, zarówno sportowców, jak i tych zaczynających swą przygodę z ruchem. Doskonale czuje się także w treningu sylwetkowym - w bezpieczny sposób pomoże osiągnąć wymarzoną formę. W życiu kieruje się dewizą „jutro będę sprawniejszy niż dziś”. W wolnych chwilach gra w kosza, jeździ na rowerze, a także śpiewa w toruńskim zespole Wataha.Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.