Jest to dziedzina medycyny zajmująca się chirurgią układu nerwowego, a więc diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją chorób układu nerwowego. W obszarze zainteresowania neurochirurgii znajdują się: mózg, rdzeń kręgowy, kręgosłup, nerwy obwodowe. Do charakterystycznych chorób wymagających przeprowadzenia zabiegów neurochirurgicznych należą między innymi urazy rdzenia kręgowego, mózgu i nerwów, nowotwory rdzenia kręgowego, dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe i inne.

Diagnostyka w neurochirurgii to głównie  rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa. JOPA Clinic zapewnia takie badania korzystając z oferty partnera Spółki „Tomograf” mieszczącego się przy ul.Batorego 17/19 w Toruniu (na terenie Szpitala Miejskiego).

Dla pacjentów po leczeniu neurochirurgicznym lub wyprzedzając leczenie operacyjne mamy bogatą ofertę rehabilitacyjną. Proces powrotu do pełnej sprawności jest możliwy dzięki indywidualnie przygotowanemu postępowaniu. Obejmuje one specjalistyczne techniki z dziedziny terapii manualnej jak i terapii na strukturze powięziowej. Ukierunkowane działania przywracają prawidłowe ułożenie tkanek, oraz likwidują wcześniej występujące blokady w ruchomości kręgosłupa. W celu utrwalenia efektu prowadzone są indywidualnie dobrane  ćwiczenia wzmacniające stabilizację jak i mobilność kręgosłupa. Dopełnieniem terapii są zabiegi z dziedziny fizykoterapii.  Zabieg laserem wpływa na regenerację blizny, a elektroterapia wspomaga pracę mięśni.

Lekarze (neurochirurgia)

Marcin Wierciński
marcin wiercinski

Neurochirurg

Lekarz specjalista neurochirurg, dr nauk medycznych, absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa (dyskopatie, kręgozmyki, złamania).

czytaj więcej

Robert Bylinka
robert bylinka1

Neurochirurg

Lekarz specjalista neurochirurg. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii.

czytaj więcej

Michał Sabramowicz
michal sabramowicz

Neurochirurg

Lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób układu nerwowego oraz kręgosłupa. Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa AO Spine. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych kursach i sympozjach krajowych i zagranicznych. W latach 2017-2021 wykładał w Katedrze Anatomii Prawidłowej CM UMK w Bydgoszczy.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.